מנהל עסקים

מטרת לימודי מנהל עסקים היא הכשרת מועמדים מתאימים כאנשי מקצוע בתחום, במסגרת תוכנית לימודים תלת-שנתית לתואר ראשון בוגר מנהל עסקים. הבוגרים זוכים להכשרה אשר תאפשר להם להתקדם בלימודיהם לקראת תארים גבוהים יותר.

המדריך למנהל
כיום כולם רוצים להיות מנהלים: זה עניין של סיפוק אישי, של סטאטוס וגם של כסף. מי מאיתנו לא רוצה להצליח בגדול? מי מאיתנו לא חולם על קריירה משגשגת? אז איך באמת עושים את הצעד הראשון והופכים להיות מנהלי שיווק, סמנכ'לים ואף מנכ'לים? האם באמת הכל מתחיל בבתי הספר ללימודי מנהל עסקים, ומה צריך לדעת לפני שמתחילים ללמוד?

האם תחום
מנהל עסקים באמת מבוקש?
מנהל עסקים הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר, וככל שעובר הזמן חשיבותו רק הולכת וגדלה. כדי להיות מנהל בדרג הנמוך, ועל אחת כמה וכמה בדרגים גבוהים יותר, נדרש בדרך כלל כשלב ראשון תואר מנהל עסקים, הן בארגונים פרטיים והן בארגונים ציבוריים. בנוסף, מכיוון שתואר מנהל עסקים הוא תואר רב תחומי, הנותן פלטפורמה יישומית רחבה בשוק העבודה, הוא פותח אפשרויות תעסוקה במגוון רחב מאוד של תחומים, מה שאף הופך אותו למבוקש יותר.

האם מדובר בתחום ריווחי?
בהכללה גסה,
לימודי מנהל עסקים הוא אחד התחומים הרווחיים ביותר, ולעיתים אף הרווחי ביותר. זה כמובן תלוי אם הבוגר משתלב בארגון כשכיר, בסוג הארגון, או אם הוא משתלב כשותף או כעצמאי. בכל אופן, רוב המנכ'לים והסמנכ'לים הבכירים בחברות הגדולות, הבינוניות והקטנות החלו את דרכן המקצועית בבתי הספר השונים ללימודי מנהל עסקים.

אז לאן בעצם הולכים לעבוד אחרי שמסיימים ללמוד?
מנהל עסקים הוא תחום אינטר- דיסציפלינרי. מספר המקצועות והתחומים שניתן לעסוק בהם הוא רב ביותר. רבים מבוגרי מנהל עסקים מתחילים את דרכם המקצועית כמנהלי מותג, אנשי מכירות, מנהלים בדרג נמוך או בינוני, אנשי שיווק – מקצועות שהדרישה הראשונית להם ברוב המקרים היא תואר במנהל עסקים. לימודי מנהל עסקים
דרושים להשתלבות יעילה במקצועות הללו.

איך אדע אם אני מתאים/ה ללמוד מנהל עסקים?
מכיוון שמינהל עסקים הוא רב תחומי, הרבה סוגים של אנשים יכולים למצוא את עצמם מתאימים. בהכללה גסה ניתן לומר כי לא יזיקו לך חוש בסיסי לעסקים, מודעות צרכנית – כלכלית, כישרון לתקשר עם אנשים ברמות שונות, יכולת לקחת סיכונים ועוד. בנוסף, ישנם מבחני התאמה שניתן לעשות.

מה התפקיד דורש ואיך זה להיות מנהל?
תפקיד של מנהל בכל הרמות הוא תפקיד שטומן בחובו קודם כל אחריות גדולה, הן אישית והן מקצועית. המנהל מתוקף תפקידו אחראי גם על המוצר אותו הוא מוכר או מייצר,וכמו כן, גם על בניית
תוכנית עסקית וגם על העובדים הכפופים לו, גם לקשר בין החברה לגורמים חיצוניים, ובעצם חייב להיות מאורה בכל האספקטים השונים של העבודה מא' ועד ת'. להיות מנהל זה לקום בבוקר ולהיות מסור כולך לתפקיד. להיות מנהל זה להיות מוכן לעבוד כל יום מהבוקר עד הלילה, זו עבודה עם לחצים, עם יעדים, אבל גם עם סיפוק גדול.

החלטתי שאני רוצה ללמוד מינהל עסקים, איך אחליט היכן אני רוצה ללמוד?
סוג הדברים עליהם צריך אדם לתת את הדעת בעת בחירת מוסד בו ילמד הינם איכות ההוראה, איכות תכנית הלימודים, ומגוון תחומי הידע המוצעים בפניו בזמן הלימודים. כמו כן, חובה לשים דגש על האפשרויות הנפתחות בפניו בעת סיום הלימודים, המוניטין של המוסד האקדמי ותפיסתו בעיני מעסיקים עתידיים כמוסד שמכשיר אנשי מקצוע איכותיים. וכמובן רמת השירות ואיכות סביבת הלימודים. חשוב גם לרדת לעומקם של תוכניות הלימוד, ולנסות לבחור בבית ספר שמציע מלבד פלטפורמת ידע כללית, גם מסלולים של התמחות. השילוב בין השניים סביר להניח שיהווה מקפצה רצינית בשוק העבודה.

באדיבות אתר
לימודים אינפו.

בניית אתרים Pgn.co.il Copyright © 2009 www.yanshuf-limudim.co.il All rights reserved