הכנה למבחני בגרות


הכנה למבחני בגרות
הכנה למבחני בגרות מיועדת למועמדים למוסדות לימוד, אשר שקלול הציוני בגרות שלהם אינו עונה על תנאי הסף של מכללות ו/או אוניברסיטאות, או כאשר קיימת דרישה לשפר ציון במקצוע לימוד אחד או יותר.


1. אילו מקצועות לימוד קיימים בתעודת בגרות?
תעודת בגרות כוללת מקצועות חובה: מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה, תנ"ך, ספרות, אזרחות, הבעה עברית וכן מקצוע בחירה. זאת, בנוסף למגמה בה נבחנים התלמידים ברמה של 5 יחידות, בהתאם לעדיפותם. בהתאם לכך, בתי הספר התיכוניים מציעים מגוון עשיר של מגמות מתחומים שונים, ביניהן מנהלת עסקים, תיאטרון, קולנוע, מוסיקה, ביוטכנולוגיה, תקשורת, חשבונאות, פיסיקה, פסיכולוגיה, מחשבים, הנדסת תוכנה, גיאוגרפיה, עיצוב, מחול ועוד. מוסדות הלימוד, לרוב ממיינים את המועמדים בהתאם לציוני בגרות יחד עם ציון פסיכומטרי.

2. כיצד ניתן לשפר או להשלים תעודת בגרות?
הכנה למבחני בגרות מתקיימת במכללות, אוניברסיטאות ובאמצעות קורסים שונים הנערכים על ידי מורים ומדריכים בעלי ניסיון רב בלימודי בגרויות. בנוסף, ישנם מכונים המציעים הכנה למבחני בגרות באמצעות שיטות לימוד טובות ואיכותיות, תוך הקפדה על חומרי לימוד עדכניים ומקיפים. בין המכונים המובילים ניתן למנות את יואל גבע, היי קיו, קידום, לחמן, אנקורי ועוד..
כמו כן, כחודש וחצי טרם הבחינות בגרות, משרד החינוך מוציא מיקוד המאפשר לתלמידים להתמקד ולהתעמק בנושאי לימוד עיקריים.

יש לציין כי קיימת חשיבות רבה בהכנה למבחני בגרות, לנוכח העובדה כי רוב מוסדות הלימוד מחייבים הצגתה של תעודת בגרות מלאה, ולעתים קרובות ישנה דרישה ספציפית לציונים גבוהים במקצועות מסוימים בהתאם לתחום הלימוד המבוקש. כמו כן, מרבית מן המכללות והאוניברסיטות דורשות מהמועמדים בחלק מן המקצועות, כדוגמת אנגלית ומתמטיקה יחידות לימוד מסוימות ומוגדרות על מנת שאלה תתאמנה לתנאי הקבלה למוסד הלימוד המבוקש. באשר על כן, קורסי ההכנה למבחני בגרות ומעניקים את מיטב הידע והכלים לתלמידים על מנת שיזכו להתקבל לתחום הלימוד המועדף והטוב ביותר עבורם.


 


להלן רשימת מכונים מובילים למבחני בגרות :


HIGH Q עושים בגרות


ירדן בגרות ופסיכומטרי


יואל גבע בגרות


בגרות בקמפוס


מכללת בת ים - השלמת בגרויות


בגרות ערב דה שליט


הבית של תמר


 


 


 
 בניית אתרים Pgn.co.il Copyright © 2009 www.yanshuf-limudim.co.il All rights reserved